Teknoloji

Windows 12’nin Sistem Gereksinimleri Hakkında Yeni İddia

Windows 10 ilk çıktığında Microsoft bir daha yeni bir işletim sistemi duyurmayacaklarını, Windows 10’un bir işletim sistemi değil ‘hizmet’ olduğunu belirtmişti. Ancak ilerleyen zamanlarda yazılım devi bu fikrinden vazgeçti, Windows 11Yeni bir işletim sistemi tanıttı.

Microsoft’un Windows 11’den sonra 3 yıllık güncelleme döngüsüne geri döndüğü varsayılıyor. Bu doğruysa önümüzdeki yılın ikinci yarısında Sonraki Vadiolarak da adlandırılır Windows 12 ortaya çıkacağı anlamına gelir. Açıkçası Windows 11, sistem ihtiyaçları nedeniyle bugün bile Windows 10 kullanıcı sayısına yaklaşamadı. Windows 12 denilince akla ilk gelen şey doğal olarak Windows 12’dir. Sistem gereksinimleri ne olacak?” oluyor.

Windows 12’de işlemci aynı kalacak ancak RAM ihtiyacı artacak.

*Windows 12 için konsept tasarım

Şubat 2022 gibi erken bir tarihte Windows 12 üzerinde çalıştığınızı öneren Microsoft’un Alman blog sitesi Masa Modlayıcısı Şimdi Next Walley ya da her ne derseniz deyin, yeni işletim sisteminin sistem gereksinimleri hakkında önemli bir iddiada bulundu. Paylaşılan bilgilere göre Microsoft, Windows 11 ile geçiş yaptı TPM 2.0içinde kalacak.

DeskModder’ın iddiasına göre Windows 11’in işlemci gereksinimi Windows 12’de de korunmaya devam edecek. Yani 8. nesil ve üzeri Intel işlemcilere sahip olanlar için Windows 12 yeni donanım gerektirmeyecek. Ancak bellek kapasitesinin artması gerekecek. Bunu Microsoft’un ‘bulut PC’ çalışmasına borçlu olduğumuzu belirten blog sitesi, yeni minimum RAM kapasitesinin 8GBolacağını söylüyor.

Windows 11 kurmayı düşünüyorsanız aşağıdaki içeriğimize göz atmanızı öneririz.

suluova-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu