Haber

Sakarya’nın yeni enerji kaynağı için son paneller kuruluyor

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Karaman GES Projesi kapsamında aralıksız sürdürdüğü çalışmalarla son 2 bin panelin montajını tamamlamak üzere.

14 bin panel ve 55 bin metrekarelik alanla şehrin gücüne katkı sağlayacak dev proje kapsamında kurum bünyesinde hizmet veren tesislerde güneşten elde edilen elektrik kullanılacak. Test ve montaj aşamalarında sona gelinen proje, sorunsuz bir şekilde önümüzdeki aylarda devreye alınacak.

Kurumdan yapılan açıklamada, “Sakarya’nın su ve elektrik kaynaklarını en doğru şekilde kullanmak ve geleceğimize kusursuz bırakmak için her zaman somut adımlar attık. Bugün şehrimizin gelecek vizyonuna dahi hizmet edecek projemizin son adımlarını heyecanla tamamlıyoruz. Son 2 bin panonun saha hazırlığını da tamamladıktan sonra pano montaj işine başladık. Montaj ve test aşamalarını kısa sürede sonlandıracağımız Karaman GES Projesi ile üreteceğimiz enerjiyi 2023 yılında Sakarya’nın hizmetinde kullanmaya başlayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu