Teknoloji

Redfall oyuncu sayısının düşmesini engelleyemez!

 
Dishonored, Prey ve daha büyük ölçekli oyunların geliştiricisi Arkane Austin tarafından geliştirilen Redfall, 2 Mayıs’ta piyasaya çıktı ve oyunculardan büyük tepki aldı. Eleştirilerin odak noktası olan kooperatif açık dünya nişancı aksiyon oyunu şu sıralar çok sayıda karışık ve olumsuz eleştiriye sahip.
 
Redfall, Metacritic’te çok düşük medya ve kullanıcı puanlarıyla karşımıza çıkıyor. Xbox platformunda 59, PC platformunda ise 56 puana sahiptir. Oyun bu aşamada bu kötü gidişatı durduramıyor ve sürekli düşüşe devam ediyor.
 
Redfall eleştirilmeye devam ediyor
 
 
 
SteamDB’den alınan son bilgilere göre Redfall, çıkışından bu yana yüzde 70’in üzerinde düşüş yaşıyor. Oyun hem Xbox hem de Game Pass’te mevcutken, bu kadar düşmesi ekiplerin beklediği bir şey değildi. Bethesda, Arkane Austin ya da Xbox tarafı oyunun bu hale gelmesini beklemiyordu.
 
Öte yandan geçtiğimiz Perşembe günü Kinda Funny podcast’inde konuşan Xbox işvereni Phil Spencer, Redfall’ın çıkışından memnun olmadığını itiraf etti. Bu konuda “hayal kırıklığına uğradığını ve üzüldüğünü” belirtti.
 
Peki siz Redfall hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu