Haber

İzmir’e değer katacak Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi inşaatı hızla yükseliyor

Karabağlar sporun merkezi olacak

Karabağlar’da çok değerli bir ihtiyacı karşılayacak Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi inşaatı hızla artıyor. Çocukları ve gençleri sporla buluşturacakları, amatör-profesyonel sporcuların resmi maçlar oynayabilecekleri tesisi, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, projenin ilerleyişini yerinde denetleyerek müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. İnşaat tamamlandığında kapalı alana dönüştürülecek olan yüzme havuzu, kapalı sporların yapılacağı bölüm, futbol sahası ve tribünlerde incelemelerde bulunan Lider Selvitopu, “Betonarme işleri büyük ölçüde tamamlandı. kapsam. Öte yandan fabrikada çelik işleri devam ediyor. Bunlar önümüzdeki günlerde tesiste kurulacak ve inşaat çok daha hızlı ilerleyecek. İnşallah ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya kalmayız ve Cumhuriyetimizin 100. yılında Karabağlar’a hatta İzmir’e değer katacak bu örnek tesisi hizmete açacağız” dedi.

Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Bilim Merkezi, Aqua Life Havuzları, Murat Çobanoğlu Açık Hava Tiyatrosu, Gemi Restaurant gibi tesislerle bölgede binlerce metrekare dinlenme ve çocuk oyun alanlarının bulunduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, “Binanın tamamlanmasıyla birlikte Atatürk Gençlik ve Spor Merkezimiz ile bu noktaya gelinecektir. İzmir için adeta çekim merkezi haline gelecek” dedi.

Futbol sahasından havuza…

İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Uzundere Mesire Alanı’nda 32 dönüm üzerine inşa edilen Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nde resmi spor müsabakalarının oynanabileceği açık ve kapalı alanlar ile birçok branşa yer verilecek. Açık alanda 3.000 seyirci kapasiteli futbol sahası, 3 adet açık basketbol sahası ve standartlara uygun tenis kortu bulunacaktır.

Basketbol, ​​voleybol, hentbol, ​​judo, tekvando, jimnastik ve güreş gibi branşlara uygun alanların yanı sıra her iki spor salonunda da ısıtmalı yarı olimpik yüzme havuzu ve çocuk eğitim havuzu bulunacak. 9 dönüm üzerine oturacak olan binada ayrıca sporcular için fitness/antrenman odaları, soyunma-soyunma odaları, spor malzemeleri satış noktası, dinlenme alanları, kafeterya, amatör spor kulübü odaları, hakem odası, acil servis odası da bulunacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kavaklidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu