Haber

İstanbul Valiliği: HDP İl Binasına Giren Şüpheli Gözaltına Alındı

İstanbul Valiliği, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanlığı ve Bakırköy Ord. prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sabıkası olduğu öğrenilen MB isimli zanlının gözaltına alındığını belirtti.

Valilikten yapılan açıklamada, bugün saat 11.30 sıralarında gelen bir tebligatta; Beyoğlu ilçesindeki HDP İl Başkanlığı Binasına giren bir kişinin yüksek sesle bağırarak içindekileri içeri fırlattığı bildirildi. Olay yerine sevk edilen güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı belirtilen açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

TERÖR KAYDI YOK, SUÇ KAYDI ÇOK

“Şüphelinin terör sicilinin bulunmadığı ancak ‘Cumhurbaşkanına hakaret’, ‘cinsel taciz’, ‘tehdit’, ‘hakaret’, ‘Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’a muhalefet’, ‘cinsel saldırı’, ‘cana zarar verme’ ‘mülke’, ‘ibadet yerlerine ve mezarlıklara zarar verme’ gibi konularda hata kaydı olduğu belirlendi.Yapılan araştırmada ayrıca İstanbul Bakırköy Ord.Prof.Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi saygıyla duyurulur.”

sarigolhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu