Haber

Hatay’da evi yıkılan depremzede Sunay, Niğde’de anne oldu

Hatay’ın Antakya ilçesinde evi KAHRAMANMARAŞ merkezli sarsıntının vurduğu 9 aylık hamile Sunay Atakan (40), eşiyle birlikte geldiği Niğde’de doğum yaptı. Faruk Ali isimli bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hatay’ın Antakya ilçesinde 2 büyük depreme yakalanan 9 aylık hamile Sunay Atakan ve eşi Engin Atakan (37), Niğde’ye geldi. KYK yurdunda kalmaya başlayan Sunay Atakan, Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dünyaya geldi. Atakan’ın doğurduğu bebeğe Faruk Ali adı verildi. Beyin sarsıntısına yakalandıklarını, Niğde’ye geldiklerini ve bebek sahibi olmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Sunay Atakan, “Yer altımızdan kayıyordu. Annem ve babamla kendimizi evden attık. Antalya’da çalışıyorum, telefonla aradım ‘Deprem oldu, ‘Dışarı çıktık iyiyiz’ dedim. “Onun yurduna yerleştik. Doğum sancılarım başlayınca hastaneye başvurdum ve doğum yaptım. Çok şükür bebeğimizi kucağımıza aldık. Bebeğimizin ve bizim sağlığımız iyi” dedi.

Sunay Atakan, memleketlerine dönene kadar bebeklerini Niğde’de büyüteceklerini kaydetti. Engin Atakan da baba olmaktan mutlu olduklarını belirterek, kendilerine destek olanlara teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu