Haber

Hatay’da 40’ıncı saatte enkazdan kurtarılan depremzede: Eşim ve 2 oğlum benimle birlikte öldü, tek dileğim kızımın olması

HATAY’da eşi ve iki oğluyla birlikte evlerinin enkazı altında kalan Çiğdem Güler (45), 40. saatte yaralı olarak kurtarıldı. Kızı Nevin Güler’in (21) kayıp olduğunu belirten acılı kadın, “Yaralıyım ama kalbim daha çok acıyor. Ameliyat yerim sorun değil kalktım ama çocuklarım gitti, eşim gitti. . Benimle birlikte öldüler. Şimdi tek istediğim kızımın bulunması.”

Depremde Hatay Antakya’daki evi yıkılan Çiğdem Güler, eşi Mehmet Güler, oğulları Mustafa (14) ve Ahmet Yasin (16) ile birlikte enkaz altında kaldı. Çiğdem Güler depremin 40. saatinde enkazdan yaralı olarak kurtarılırken, eşi ve iki oğlu hayatını kaybetti. Kızı Nevin Güler (21), beyin sarsıntısı geçirmeden bir hafta önce Antakya Devlet Hastanesi psikiyatri kliniğine başvurdu. Anne Güler, sarsıntı anında hastanede olan kızından haber alamıyor. Kalça kırığı nedeniyle ameliyat olan Çiğdem Güler, “40 saat enkazda kaldım, yaralandım ama kalbim daha çok ağrıyor. Ameliyat yerim iyi, kalktım ama çocuklarım gitti. Eşim gitti, benimle birlikte öldüler, şimdi tek istediğim kızımın bulunması.”

40 SAAT YIKAMA ALTINDA

Çiğdem Güler, “Çok üzücü bir an oldu. Depremde eşimi ve 2 oğlumu kaybettim, kızımı bulamıyoruz, kayıp. Kızım deprem anında hastanedeydi, hastanede değildi. eve.Başka bir yere götürüldü mü isimsiz olarak mı bilmiyoruz.Kızımın adı Nevin Güler idi.Hatay Antakya eski devlet hastanesinde yatıyordu.Amcaları hep orada beklediği için hiç boş bırakmadılar. bir yere götürüldü ama kaydedilmemiş olabilir. Umarım sağ bulunur. Saatler sonra eşimin kardeşleri ve arkadaşları gelip beni kurtardılar” dedi.

“Yaralıyım ama kalbim daha çok acıyor” Güldü, “Zordu, nefes alamıyordum artık. Çok şükür çıktım, yaralıyım ama kalbim daha çok ağrıyor. Ameliyat yerim sıkıntı değil, hastayım. kalkabiliyor ama çocuklarım gitti, eşim yanımda değil, onlar benimle birlikte öldüler, şimdi tek istediğim kızımın yaşaması.” Güvenli bir yerde yaşıyorsa lütfen yardım edin. Lütfen yardım edin, o benim tek umudum. Kızım psikiyatri bölümündeydi. Yani, o kadar önemli bir şeyi yoktu, akli dengesi iyi. Kimlik numaramı ezbere biliyor, burada yattığımı anlayabilir. Haber yok. Ben sadece kızımın bulunmasını istiyorum, başka bir şey istemiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu