Haber

Elbistan Kaymakamı Vural’dan hastanedeki cenaze görüntüleriyle ilgili açıklama

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, sosyal medyada yer alan “Depremde hayatını kaybeden vatandaşların cenazelerinin halen hastane koridorlarında beklediği” iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

BİNDEN FAZLA KARARIN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ ÖNERİLMEKTEDİR

Kaymakam Vural, “Elbistan’da 1500’e yakın cenazenin halen hastane koridorunda defnedilmeyi beklediği” tezlerine ilişkin Elbistan Devlet Hastanesi’nde açıklama yaptı.

“RESİMLER İLK GÜNLERE AİTTİR”

Depremin ardından ilçe genelinde sağlık çalışanlarının 3 bin 500 hastayı tedavi ettiğini belirten Vural, “Hastanemizde şu anda cenaze (depremde hayatını kaybedenlerin cenazesi) yok. Görüntüler ikimizi de altında gösteriyor. Depremin ilk günlerinde canımızla mücade ederken enkaz ve sarsıntıların yaşandığını anlatan Demir, “Hastanede hayatını kaybedenlerin sayısının ağır olduğu ilk anları yaşıyoruz. O saatten itibaren vatandaşlarımızın defin işlemlerini Başsavcılığımızın isim inceleme ve kimlik tespiti işlemleri ile birlikte yıkama ve mezarlıklara götürülmesine kadar yürüttük.”

Vural, depremin dördüncü günü itibarıyla hastanede defin için bekleyen cenaze bulunmadığını belirtti. Elbistan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Sadi Velioğlu, hastanenin morgunda durumu “normal ölüm” olan bir hastanın cesedinin bulunduğunu bildirdi. Velioğlu, sosyal medyada paylaşılan görüntülerin sağlık çalışanlarını üzdüğünü belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu