Haber

Çocukların depremzedelere gönderdiği yardımlardan duygulandıran notlar

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılardan etkilenenler için Erzurum ve Ardahan’dan deprem bölgesine gönderilen yardımlar arasında çıkan notlar yürekleri sızlatıyor.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Ardahan’da çocuklar bölgeye oyuncak ve çeşitli malzemeler gönderdi.

gençlik ve Sporİl Müdürlüğü ile uyum içinde Kazım Karabekir Spor Salonu’nda toplanan yardımlar arasında AFAD ekipleri bazı oyuncakların üzerine iliştirilmiş notları gördü.

Oyuncak ayısını yardım paketinin içine koyan Lena Candaş, “Merhaba ben Lena. Deprem bizi çok üzdü. Size sweatshirt, mont, çanta, oyuncak göndermek istedim.” notu ekledi.

Candaş notunda kalp izlerini de çizdi.

Parayı kumbarasına gönderdi

Erzurum’un Horasan ilçesinde yaşayan 5 yaşındaki Zeynep Duru Doğan, kumbarasındaki parayı cüzdanına koyarak deprem bölgesine gönderdi.

Valilik ve AFAD koordinasyonunda yürütülen yardım çalışmalarına takviye amacıyla Horasan Kaymakamlığı tarafından Diyarbakır’a teslim edilen tırlardaki yardım paketlerini kontrol eden görevliler, Doğan’ın “Kumbaramda biriktirdiğim paralar” notuyla karşılaştı. kardeşlerime helaldir.”

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, battaniyenin ortasına koyduğu cüzdan ve paranın bulunduğu notu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu