Ekonomi

BofA: ABD hisseleri ralliden önce yüzde 10 düşebilir

Bank of America stratejistlerine göre ABD borsası, ekonomik koşulların istikrara kavuştuğu yılın ikinci yarısında nihayet toparlanmadan önce yeni bir düşüşe hazırlanıyor.

Michael Hartnett liderliğindeki stratejistler tarafından yönetilen bir notta yatırımcılar, S&P 500’ün %17 artarak 4.200’e çıkmadan önce yaklaşık yüzde 10 düşerek 3.600 puana düşeceğini tahmin ettiler.

Uzmanlar, “Ekonomik ve kazanç durgunluğu zamanlarında ticaret sabır ister,” dediler ve “acı verici ticaretlerin” Fed’in faiz oranı projeksiyonlarında, tahvil getirilerinde ve kredi marjlarında istikrarlı bir ekonomiyi tanımlayan bir “Goldilocks zirvesi” sinyali verene kadar devam edeceğini eklediler. ne çok sıcak ne de çok soğuk.

Küresel hisse senetleri, Çin’in yeniden açılması, enflasyonun soğuması ve merkez bankalarının sıkılaştırma konusunda daha az agresif bir yaklaşım benimsemesi nedeniyle artan iyimserlikle bu yılın başlarında ralli yapmıştı.

STRATEJİSTLER AVRUPA VE ASYA HİSSELERİNİ ABD’YE TERCİH ETTİ

Yine de stratejistler, yüksek faiz oranları göz önüne alındığında, ABD’deki emsalleri yerine Avrupa ve Asya hisselerini giderek daha fazla tercih ediyor. Hartnett, Avrupa hisse senetlerinin geçen hafta ABD’ye karşı gösterdiği performansın “bir çağın başlangıcı” olduğunu söylerken, Goldman Sachs Group emsalleri Çin hisse senedi rallisinin devam etmek için daha fazla yeri olduğunu söyledi.

haber-atkaracalar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu