Haber

Bahçıvan: Hans, Sam, aniden Henrys alayına sesleniyorum…

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli Hatay’da yaptığı konuşmada, “Parlamenter sisteme dönüş felakete dönüşecek” dedi.

28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tür Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Bu başarı yasamada sağlandıysa, yürütmede de başarıya ulaşmak gerekir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

50 BİN KADIN HAKLARININ RAHMETİNE ULAŞTI: 6 Şubat’ta 11 ilde benzeri görülmemiş bir afet yaşadık. Bu felaket sırasında ülkenin 50 bin çocuğu hakkın rahmetine kavuştu. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar dilerim. Sizlerle görüşmelerimizi çok dürüst, samimi ve geleceğe dönük bir şekilde anlatmak istiyorum. 104 ilimizin 11’inde acı ve hüzün dolu bir hayat var. Bu süreçte Türkiye’de birçok çevre felaketin nasıl atlatılacağını konuşmak yerine siyasi amaçlar gütmeyi tercih etti.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNE GEÇİŞ REJİMİN DEĞİŞTİRİLMESİ DEMEK DEĞİLDİR: Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, güçlü devlet anlayışıyla millet olarak beslenme sorununu önce çadırlarla sonra da konteynerlerle çözmeye gitmiş, halkımızın moralini yükseltecek bir ruh haline bürünmüştür. Ülke geçmişte olduğu gibi çok partili koalisyonlara sahip olsaydı, böylesine büyük bir felaketle baş etmek mümkün olmazdı. Parlamenter sisteme dönüş bir felakettir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden çıkış sistemine geçişle birlikte şimdilik bir toplantı yapmak isteyenler için bugün bir fırsat yakaladık. Onları türlü türlü saçmalıklarla, soğanla, patatesle kandırmaya çalışanlara inansaydık, bugün yaşanan büyük felaketten sağ çıkılamazdı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş, rejim değişikliği anlamına gelmiyor. Bunu söyleyenler parlamenter sistemin hizmetkarlarıydı. Başarılı olan bu sistemi değiştirmek Türkiye’ye ihanet olur. Hizmetler durdurulmamalıdır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci dönemini yaşaması için ülkeyi hazırlamalıyız. Fitne ve fitneyi görmezden gelemeyiz. Milletimizin parlamenter sistemi çürümüş, geri dönüşü yok dedi. Milletimiz büyük bir farkla Cumhur İttifakını muvaffak kıldı.

ERDOĞAN’A BASMAYIZ: Yasamada bu başarı sağlandıysa yürütmede de başarının sağlanması gerekir. Yürütmede başarılı olmak Sayın Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı yapmaktır. 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Erdoğan’ın 13. Cumhurbaşkanı olması ortalığı karıştırıyor. Terörün, FETÖ’nün kökü kazınmalıdır. Güçlü bir yönetimin devamı kaidedir. Birçok AB dergisi Türkiye’deki yönetimi değiştirmeye çalıştı. Türkiye’de bilinen kişiler de sözcülük yaptı. Bir şeyi başaramadılar. Alayınıza, ABD’nin çocukları Hans, Sam ve Henrys’e sesleniyorum. Kiminle işbirliği yaparsan yap sana zulmetmeyeceğiz. Milletim, Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı yapmakla mükafatlandırsın. (HABER MERKEZİ)

haber-dortyol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu